Zaznacz stronę

Kim jesteśmy?

Metafora to kreatywne studio projektowe specjalizujące się w brandingu i tworzeniu identyfikacji wizualnych. Robimy przemyślany i skuteczny design, który stanowi odpowiedź na biznesowe i kreatywne potrzeby naszych klientów.

Jesteśmy łódzkim studiem, które od 2012 roku pracuje dla małych i dużych marek z całego świata. Nie boimy się wyzwań – stale poszerzamy swoje kompetencje, obsługując klientów z wielu branż i wykorzystując przy tym różne rozwiązania technologiczne. Chcemy przełamywać bariery i robimy to przy każdej możliwej okazji, tworząc unikalne i charakterystyczne projekty.

Filozofia

Wierzymy, że skuteczna identyfikacja wychodzi znacznie dalej poza samo logo. To język wizualny będący odzwierciedleniem unikatowych wartości i celów marki, poruszający nie tylko oko ale i umysł.

Projektowanie to proces, który wymaga zaangażowania obu stron. Naszych klientów traktujemy jak partnerów – darzymy ich zaufaniem i tego samego oczekujemy od nich. Jesteśmy szczerzy w tym co robimy.

1. Analiza i planowanie

 

 

Pierwszym krokiem jest zawsze szczera rozmowa na temat projektu. Zaczynamy od poznania marki, zrozumienia jej misji, celów i potrzeb, grupy docelowej oraz konkurencji. Kładziemy nacisk na dogłębną analizę problemu i rozpoznanie prawdziwych motywacji idących za projektem.

2. Opracowanie koncepcji

 

 

Poprzez eksplorację i badanie kolejnych rozwiązań, pracujemy nad koncepcją wstępną, która będzie odpowiedzią na biznesowe i kreatywne założenia określone w briefie. Dążymy do tego, aby zaproponowane przez nas rozwiązanie stawiało naszego klienta zawsze o krok przed konkurencją.

3. Projekt i realizacja

 

 

Z dbałością o każdy detal, realizujemy projekty mając na uwadzę finalny wydźwięk całości. Utrzymujemy kontakt i wspieramy klienta po zakończonej współpracy, oferując nadzór autorski nad procesem wdrożenia lub produkcją materiałów.

Kompetencje

Projektujemy na przestrzeni różnych mediów. Łącząc style, technologie i metody produkcji, jesteśmy w stanie zapewnić dedykowane rozwiązania, niezbędne do stworzenia unikatowych i skutecznych realizacji.

Nasze działania skupiamy wokół szeroko pojętego kreowania wizerunku marki. Oferujemy kompleksowe usługi zarówno na płaszczyźnie praktycznej jak i merytorycznej. Projekty realizujemy od A do Z, sprawując kontrolę nad każdym etapem – od koncepcji po wdrożenie.

Branding:

•  Tożsamość marki
•  Nazwa marki
•  Strategia komunikacji
•  Projektowanie logo
•  Identyfikacja wizualna
•  Projektowanie opakowań

Multimedia:

•  UI / UX
•  Strony internetowe
•  Aplikacje